fbpx

ВІДКРИТТЯ ПРОЕКТУ “БЕБЕЛЯ, 19. КВАРТИРНІ ВИСТАВКИ. ОДЕСА, 1975 – 1979”



14.02.2013

13 лютого у рамках IV виставки-ярмарку FINE ART UKRAINE 2013 у Мистецькому Арсеналі одеська галерея сучасного мистецтва NT?Art Gallery (DymchukArtPromotion) представила унікальний проект: Бебеля,19. Квартирні виставки. Одеса, 1975 – 1979.

Слід зазначити, що найбільш масово, системно та активно нонконформістський арт-рух пост-сталінської епохи 60-80-х років діяв саме в Одесі. Досить згадати той факт, що В. Хрущ та В. Сичов, які долучилися до основної групи “батьків-засновників” нон-конформізму (А. Ануфрієв, В. Стрельников, В. Маринюк, В. Басанець і діючий спочатку окремо А. Соколов) самовільно розвісили свої роботи на паркані, що огороджує знаменитий Одеський оперний задовго до “бульдозерної виставки” в Москві. “Забірна виставка” в Одесі відбулася у 1967р., “Бульдозерна” в Москві в 1974.р.
Так звана “Персоналка” В. Маринюка відбулася в 1961р. на квартирі Ануфрієвих. Саме вона відкрила цілу епоху “квартирних” виставок, і вже до 1975 року група художників-нонконформістів налічувала понад 30 учасників, які одночасно виставлялися в п’яти одеських квартирах не рахуючи майстерень художників-учасників.

Однією з найбільш відомих і активно, а насправді, – цілодобово діючих експозицій була квартира Володимира Асріева, що на вул. Бебеля, 19 (зараз Єврейська).

Ідея експозиції «Бебеля, 19. Квартирні виставки. Одеса, 1975 – 1979» – відновити в деталях легендарну квартиру, відтворити атмосферу і дух свободи в умовах тотальної заборони на інакомислення. І через цю призму показати глядачеві яскраві та сміливі роботи одеських художників нонконформістів, більшість з яких сьогодні є національним надбанням.
Сьогодні роботи одеських нонконформістів знаходяться в колекції найвідомішого колекціонера радянського мистецтва, американця Нортона Доджа. Крім цього, безумовним є той факт, що одеські нонконформісти продовжили традиції авангарду і заклали фундамент для подальших течій українського мистецтва, таких як: Живописний заповідник, концептуалізм, Нова хвиля, і в наслідок – сучасне українське мистецтво.

14_02_2013_(17.02.28)