fbpx

Згідно з оригіналом. Добриня Іванов

18.02.2021 - 20.03.2021

Dymchuk Gallery представляє проект “Згідно з оригіналом” київського художника Добрині Іванова. На виставці представлені проекти, які не були показані в Києві або не експонувалися взагалі. 

Роботи Добрині Іванова, адаптовані ним до простору галереї, охоплюють часовий проміжок з 2013 року дотепер. У них глядач зможе простежити не лише розвиток практики художника, а й виклики, які постали перед суспільством протягом цих років. 

Так, робота “Автономна республіка Борщагівка” (2013) створена незадовго до подій на Майдані та війни на Сході України. На основі вуличного графіті художник розробляє фантазійний, але юридично достовірний проект незалежності Борщагівки від влади України. 

Проекти “Як годинник” (2015) та “Білий прапор” (2017) досліджують громадянську активність та низові ініціативи в часи війни. Художник окреслює загальний стан українського суспільства через особисте і повсякденне – зокрема через автопортрет.

У роботі “Домовина людства” (2014) Добриня Іванов працює з універсальними категоріями. Простими розрахунками він піднімає на поверхню страхи і тривоги усього людства, особливо відчутні сьогодні. 

В межах виставки “Згідно з оригіналом” вийде друком однойменний артбук Добрині Іванова. У ньому зібрані ключові проекти художника з авторськими коментарями. Видання є частиною серії “Артефакти”, в межах якої Dymchuk Gallery створює артбуки у співпраці з українськими художниками. 

І виставка, і видання відіграють подвійну роль. В першу чергу вони є архівом, фіксацією історії сучасного українського мистецтва. Водночас, рефлексія та переосмислення минулих робіт є самоцінним художнім жестом Іванова. Адже документація і архівація – важливі складові його практики. Саме на це і вказує назва проекту “Згідно з оригіналом”: під час упорядкування та відтворення минулого народжуються нові сенси. 

Добриня Іванов

Народився 1987 року в Києві

Навчався в студії Олександра Бабака

Учасник виставок в Україні та за кордоном

Живе та працює в Києві