fbpx

Юрій Пікуль. Декоративні елементи

16.05.2019 - 16.06.2019

Dymchuk Gallery представляє живописну серію київського художника Юрія Пікуля. В основу проекту лягли фотографії з численних інтернет-оголошень про продаж кімнатних пальм. Ці ошатні і наче не зовсім доречні в тісній квартирі рослини стали для художника метафорою живопису та його місця у просторі сучасного мистецтва.

«Сьогодні, аби займатися живописом, потрібно, мабуть, бути готовим до того, що вся твоя праця буде класифікована не як мистецтво, а лише як декоративні елементи. В якусь мить мені стало ясно, що продовжуючи займатися живописом, я вже не можу не уточнювати той факт, що я роблю це на території сучасного мистецтва.

Пальма, що розрослася і уперлася в стелю в інтер`єрі малометражної квартири, нагадує сам живопис, що «розрісся» за всю свою багатовікову історію і сьогодні заповнює/захаращує собою територію сучасного мистецтва пишною, соковитою, але всім давно набридлою красою, що лізе в очі. Пишна пальма, яку пересувають з одного темного кутка в інший, тим не менш вивергається фонтаном своєї колишньої величі! Розлога пальма, якої хочеться позбутися, продавши при цьому якомога дорожче».

Юрій Пікуль

1983 – народився в Києві;

2005 – вступив до Національної академії образотворчого мистецтва, проте забрав документи за власним бажанням;

2007 – по сьогодні – учасник виставок в Україні та за кордоном;

Живе і працює у Києві.