fbpx

“ВРЯТУВАТИ ПРЕЗИДЕНТА”. ГРУПОВА ВИСТАВКА. КУРАТОР – ІГОР ГУСЄВ. ПАРАЛЕЛЬНА ПРОГРАМА ARSENALE 2012

[dg_proj_item PID =16 id =59 id_expo=44]

Лютий, дістати чорнила і плакати …
Борис Пастернак

27 лютого 2012 можна сміливо назвати датою смерті Мишки Япончика *, Соньки Золотої Ручки ** і всього пантеону останніх романтиків кримінального світу. В цей день було здійснено несподіваний, фатальний ребрендинг комунікативної системи всього одеського світоустрою, з його невичерпним життєлюбством і міфотворчістю.

На місце безсмертних одеських героїв, благородних шахраїв і чарівних негідників, кмітливих контрабандистів і аристократичних биндюжників прийшли терористи. Місто Пушкіна, Олеші, Катаєва, місто Ільфа і Петрова, Багрицького і Бабеля тепер асоціюється з Доку Умаровим, Адамом Осмаевим, Русланом Мадаевим ***.Парадоксально, що, задумане російськими футуристами рівно сто років тому, в грудні 1912 г, а саме: «Викинути Толстого, Достоєвського, Пушкіна, скинути з корабля сучасності», здійснено чеченськими терористами. На щастя, відвернений спецслужбами теракт не відбувся. Президента дивом врятували. Залишилося врятувати репутацію Одеси.
Ігор Гусєв
1 березня 2012

* Мишка Япончик (справжнє ім’я – Мойше-Яків Вольфович Вінницький. Народився 30 жовтня 1891, в селі Голта Херсонської губернії Російської імперії. Вбито – 4 серпня 1919,) – знаменитий одеський грабіжник. Прообраз літературного та кінематографічного персонажа нальотчика Бені Кріка. Головний герой циклу «Одеських оповідань» Ісака Бабеля. Король Молдванкі. Одеський Робін Гуд.

** Сонька Золота Ручка (справж. ім’я – Шейндля-Сура Лейбівна Блювштейн, в дівоцтві Соломоніак. Народилася в 1846 році, в містечку Повонзкі Варшавської губернії Російської імперії. Померла в 1902 році, на острові Сахалін на каторзі) – легендарна російська злочинниця-авантюристка єврейського походження. Володіла схильністю до містифікації, даром артистизму і театрального перевтілення. Героїня фільмів і літературних творів. Неодноразово «гастролювала» в Одесі.

*** Адам Осман – лідер групи терористів, затриманих в Одесі російськими і українськими спецслужбами при підготовці ряду терористичних актів у Москві. У числі яких замах на кандидата в президенти Російської Федерації Володимира Путіна. Диверсії передбачалося здійснити після президентських виборів. Замовником цих злочинів вважається лідер “Імарату Кавказ” Доку Умаров.

[/dg_proj_item]