fbpx

Володимир Уманенко “Платтьопис”

13.09.2017 - 29.10.2017

Проект “Платтьопис” був започаткований у 1996 році, проте сучасного вигляду набув у 2016, коли Володимир Уманенко створив серію білих суконь та розіслав їх більш ніж 60 художницям, що стало листом-запрошенням до діалогу. Білий простір пропонувалося заповнити власними образами, зрівняними одною темою: портрет будь-якої сутності, побаченої авторкою. В експозиції Dymchuk Gallery представлено 40 суконь, створених у співпраці з такими художницями, як Kinder Album, Наталія Гончарова, Ольга Новак, Ася Гудименко, Єва Ятт, Оксана Цюпа та ін.

Відшиваючи сукні, дизайнер звернувся до терміну “інтроспекція” — здобуття знань зі спостереження за собою. Він збирав їх за асоціаціями, які підказував матеріал, готував їх, як полотна для подальшої роботи.

«Платтьопис» – це враження від плинності буття та складного розмаїття виявів у простій дії. Можливість зробити особистий акт творчості колективним видом спорту дала поштовх авторам проекту. Чисті аркуші, створені Уманенком, заповнились портретами реальних та вигаданих істот, а також текстами. Розбіжність технік та рішень авторок — від лаконічної графіки до яскравих розписів та реді-мейду — виводить проект за власні межі й демонструє мінливість та багатогранність свідомості художника.

Володимир Уманенко

Народився у 1962 р. в Кіровограді (тепер Кропивницький)

Навчався в Талліннському художньому інституті (тепер Естонська академія мистецтв).

Художник кіно й театру. Живе та працює в Одесі.