fbpx

Сузір`я: Василь Сад та Сергій Кононов

28.07.2017 - 15.08.2017

28 липня о 19:00 в Dymchuk Gallery відкриється третя виставка з циклу “Сузір’я”, в якій будуть співставлені роботи двох авторів з Одеси – Василя Сада та Сергія Кононова. На виставці будуть представлені роботи на металі Василя Сада та живопис Сергія Кононова.

Цикл “Сузір’я”, який було започатковано в 2015 році, ставить на меті співставити творчість одеських художників двох різних поколіньнонконформістів, які не були визнані державою, не мали можливості експонувати свої твори, були змушені емігрувати, а також сучасних художників, які отримали можливість експериментувати та абсолютно вільні у своїх висловлюваннях. Вони працювали у різний час та ставили різні цілі перед собою. Найчастіше між ними неможливо знайти прямого звязку. Тому результат такого співставлення може бути досить неочікуваним.

У випадку з роботами Василя Сада та Сергія Кононова мова йде більшою мірою про протиставлення, аніж взаємовплив чи перегукування. Адже Кононов радше називає серед своїх прямих наставників та митців, чиїм доробком він надихається, Сергія Зарву та Євгена Петрова. Героєм робіт Кононова завжди є людина, образ якої деформується та зазнає змін. Нова серія, яку можна побачити на виставці, є спробою окреслити взаємовідносини між людиною та природою, в яких домінує перша. Чи це закономірно і непорушно, чи, можливо, домінування людини над природою є лише історичним етапом, який людству вдасться подолати?

Василь Сад, в свою чергу, є членом угрупування “Мамай” – співдружності, що утворилася на основі руху одеського нонконформізму 60-х років. Сад приєднався до нонконформістів трохи пізніше, однак, безумовно, є близьким їм за духом. Виключно абстрактні роботи Сада, виконані на металі та обрамлені саморобними деревяними панелями, нагадують мапи зоряного неба. Для Сада, це медитація, робота з кольором, фактурою та обємом. Тут людина відсутня як обєкт, що зображуються, але наявна, як субєкт, який споглядає за красою всесвіту.

Василь Сад

Народився 1948 р., с. Великі Телковичі Рівненської обл.

1977 – закінчив Одеське державне художнє училище ім. М. Грекова.

1993 – Прийнятий до Національної спілки художників України.

1998 – Один із засновників творчого об`єднання «Мамай».

В Одеську групу нонконформістів увійшов у 80-ті.

Живе і працює в Одесі.

Роботи в музейних колекціях:

Національний художній музей України. Київ, Україна.

Одеський художній музей. Одеса, Україна.

Музей сучасного мистецтва. Одеса, Україна.

Художній музей. Івано-Франківськ, Україна.

Музей українського сучасного мистецтва. Хмельницький, Україна.

Численні приватні зібрання в Україні і за кордоном.

Сергій Кононов

Народився в 1994 році в Одесі.

У 2013 закінчив Одеське державне художнє училище ім. М. Грекова.

У 2015 закінчив Одеську державну академію будівництва й архітектури.

Наразі навчається у Вищій школі мистецтв в Парижі (École des Beaux-Arts de Paris).

Живе і працює в Парижі.

Роботи в музейних колекціях:

Музей сучасного мистецтва. Одеса, Україна.

Численні приватні зібрання за кордоном.