fbpx

Primitive People. Міша Букша

05.06.2020 - 28.06.2020

Dymchuk Gallery представляє виставку Primitive People київського художника Міші Букші. До проекту увійшла серія монотипій, скульптура, відео і арт-буки.

18+

У проекті Primitive People автор зосереджується на темах соціальних обмежень, людських потреб та тілесності. Роздумуючи над історією, етикою та людськими взаєминами художник звертається до ідеї «первісної», «примітивної» людини.Букша задається питанням функціонування людської свідомості до появи релігії, моралі й інших норм, які регулюють суспільство та пропонує осмислити типи взаємовідносин, що були природними в доісторичні часи й стали неприпустимими сьогодні.

У своїй серії художник посилається на «Жахи війни» – графічний цикл Франсиско Гойї, який критикував звірства військ Наполеона під час вторгнення до Іспанії. Звідти він перейняв прямолінійну чесність викладу і основний засіб виразності: пластику людських тіл.

У художній практиці для Букші важливий інтуїтивний підхід та втілення людських емоцій. Створюючи роботи, він орієнтується на фізичні відчуття руки та швидкоплинні образи, які виникають у свідомості. Ця спонтанність зближує митця з практикою автоматичного письма сюрреалістів, які так само прагнули знайти витоки людини у несвідомому та «примітивному».

Міша Букша

Народився в 1992 році в Кишиневі, Молдова

Закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури

Займається графічним дизайном, практикує кураторську діяльність та ін.