fbpx

Pomme de Boue

03.02.2022 - 27.02.2022

Dymchuk Gallery представляє виставку групи Pomme de Boue, вже декілька років відомої багатьом киянам своїми інтервенціями у публічний простір міста. На виставці представлені скульптурні роботи та мозаїки, створені впродовж 2021 року.

Основним медіумом для групи анонімних авторів є мозаїка. З осені 2018 року і до сьогоднішнього дня митці розмістили на вулицях міста більш ніж 300 об’єктів, створених з яскравої керамічної плитки. При цьому, впродовж трьох повних років активної діяльності групи, об’єкти демонстрували тенденцію до збільшення від 5-10 до 40-50 см завширшки.

Власне поле художніх інтересів автори окреслюють навколо структури візуальної форми, при цьому непрямо звертаючись до спадщини Пікассо, конструктивізму, Баугаузу, геометричному абстракціонізму. Pomme de Boue протиставляють себе конвенційним стріт-артистам сучасності та кажуть про флорентійську мозаїку, з акцентом уваги на процесуальності створення цілісного зображення та важливості ліній-проміжків між окремими елементами робіт. “Велика, агресивно-яскрава та ірраціональна у композиції мозаїка виглядяє монументально, утворює навколо себе монументальність, та, врешті решт, сама стає монументом”.

Виставка зібрана з об’єктів, що помітно відрізняються від вже розміщених у міському просторі. Представлені роботи демонструють подальшу еволюцію творчої думки художників: “Ці роботи набагато більш різкі, великі, складні, і водночас очевидно вибудовані, не такі анархічні. Їх можна назвати утопічними: вони могли б прикрашати стіни будинків, театрів, вокзалів, метро. Багато з них – найбільші, створені на даний момент. І все ж ми ніколи не в змозі спрогнозувати долю наших робіт. Ми раді, якщо вони комусь подобаються. Але інколи їх збивають, чи то шанувальники та колекціонери, чи то ненависники, а мабуть і байдужі працівники комунальних служб”.