fbpx

Назустріч відчуженню. Юрій Пікуль

23.12.2021 - 30.01.2022

Dymchuk Gallery представляє нову виставку Юрія Пікуля «Назустріч відчуженню», що складена з живописних полотен та інсталяції, створених у 2021 році. Автор у своїх роботах реалістично зображує вхідні групи важливих культурних інституцій України: Міністерства культури, Національного художнього музею України, Мистецького арсеналу та інших, і звертає увагу глядача на відчуття відчуженості, яке викликають у автора ці заклади. 

«Ця серія, з одного боку, є живописно-протокольною фіксацією зовнішнього вигляду основних культурних та художніх інституцій Києва у 2021 році. Я виконував ці роботи як фото на паспорт, та не ставив перед собою жодних завдань, крім як продемонструвати впізнаваність об’єкта в нейтральному середовищі, позбавленому емоцій, об’єму та глибини. Так, картини тут працюють як формальне зображення у наукових книгах 19-20 століть, наділене єдиною функцією — дати наочне уявлення про зображуваний об’єкт.

З іншого боку, через ці роботи мені хотілося продемонструвати своє суб’єктивне сприйняття обраних інституцій, своє неототожнення з ними, а також артикулювати відчуття взаємного відчуження і непричетності, закритості, непомітності, паралельного існування, що ніде  не перетинається. Плаский, як театральна декорація, фасад, за яким нічого немає. Такий же плаский, як і класична картина, що імітує глибину, за якою теж нічого немає. І тут можна поставити знак рівності між інституціями реальними та зображеними. Знак рівності (=) як дві паралельні лінії, що ніколи не перетинаються».

Юрій Пікуль

Юрій Пікуль народився у Києві у 1983 році. У 2005 вступив до Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури, проте згодом забрав документи за власним бажанням. З 2007 року і по сьогодні веде виставкову діяльність в Україні та за кордоном. Живе і працює у Києві.