fbpx

Античний бестіарій. Анастасія Подерв`янська

10.09.2020 - 04.10.2020

Dymchuk Gallery представляє серію текстильних полотен Анастасії Подерв`янської за мотивами античних міфів. Роботи виконані у техніці ручної вишивки та колажу.

У проекті “Античний бестіарій” художниця звернулася до чудовиськ та фантастичних істот, які населяють давньогрецьку міфологію. Вона фокусується на персонажах, для яких притаманне поєднання людського та тваринного начала, а також на еротизмі як незмінній складовій античного світогляду.

У своїх складних, багатошарових роботах Подерв`янська надихається різними аспектами давньогрецького мистецтва. Зокрема, частина її колажів створена під впливом класичного чорно- та червонофігурного вазопису. З іншого боку, незвичні матеріали, з якими працює мисткиня, дозволяють їй запропонувати власне прочитання античності.

Техніка виконання робіт є надзвичайно важливою для цього проекту і для творчості Анастасії Подерв`янської в цілому. Текстиль і вишивка як традиційне ремесло стає об`єктом сучасного мистецтва завдяки сміливим сюжетам та несподіваним поєднанням. Підважування цього “жіночого” заняття посилює мотив звільнення жіночої сексуальності, який досліджує художниця.

Химерні герої з панно Подерв`янської разом складаються у своєрідну енциклопедію, бестіарій, в якому античність виявляється як ніколи близькою до сучасності.

Анастасія Подерв’янська

У 2002 закінчила Національну Академію образотворчого мистецтва та архітектури, відділення монументального живопису, майстерню М. А. Стороженка.

З 2002 року членкиня НСХУ, з 2020 – Fiber Art Fever.

Лауреатка V Всеукраїнської Трієнале текстилю та володарка третьої премії 8th WTA World Textile Art Biennial, Мадрид, Іспанія.

Учасниця 20 персональних та понад 40 групових міжнародних та українських виставок.