fbpx

Олег Тістол М 1:2 2013

Dymchuk Gallery представляє каталог персональної виставки Олега Тістола “М 1:2”.

У каталозі розміщені статті куратора виставки Наталії Маценко, Максима Добровольського, інтевю з Олегом Тістолом, а також роботи виставки “М 1:2”.

У країні і суспільстві, що знаходяться на стадії ескізу, де все існує на рівні невтіленої ідеї, не до кінця реалізованого проекту, яке місце може займати мистецтво? Яке місце може займати мистецтво цієї країни у світовому контексті? Ситуацію заданої невідповідності між цілями, потребами і можливостями, де співвідношення між бажаним і дійсним завідомо нерівне, де здійснюється витікаюча із комплексу меншовартості перманентна проекція зіставлення себе із кимось, можна коротко охарактеризувати наступним чином: “все майже так, як хотілося б, як мало би бути, майже “як у людей”. Усе в заданому масштабі — 1:2.

Олег Тістол — художник, що у своїй творчості протягом останніх щонайменше 25-и років, так чи інакше, моделює українську дійсність, фіксуючи властиві їй стереотипи і міфи. Роботи Тістола — рефлексії з приводу нашого минулого і теперішнього, і водночас — ескізи великого і світлого потенційного майбутнього із вірно розставленими акцентами, де історію осмислено, самоідентифікацію здійснено, де мистецтво відіграє належну роль і художник — носій вічних і добрих істин — посідає гідну позицію у соціо-історико-культурній ієрархії. Ці ескізи промовисто свідчать про необхідність масштабного і епічного втілення, візуалізуючи квінтесенцію  колективних та індивідуальних національних, геополітичних, культурних, артистичних амбіцій, приправлену терпкою дещицеюіронії. У своїх “начерках” автор зачіпає ключові аспекти існування нашого суспільства, осмислення яких важливе і необхідне для формування повноцінної картини дійсності у повному масштабі. Тут постає своє і чуже, глобальне і автентичне, минуле і сучасне, внутрішнє і зовнішнє, матеріальне і духовне. Фактично, відповідаючи на затерте питання — “про що ж, власне, виставка?” — можна резюмувати: виставка “М 1:2” — про місце художника на мапі України і світу, місце мистецтва в загальній системі координат.

Тверда палітурка: 76 сторінок.

Розмір: 296 х 210 мм