fbpx

Впливи. Закентій Горобйов

06.07.2023 - 20.08.2023

Dymchuk Gallery представляє проєкт “Впливи” Закентія Горобйова, до якого увійшли графічні роботи на папері, дерево і текстиль, що були створені з 2021 по 2023 рік. Така вибірка відкриє можливість спостерігати за тим, як художник працює з різними медіумами і як змінилися роботи після початку війни. 

У професійному середовищі Закентій Горобйов відомий як графічний дизайнер, зокрема багатосторінкових видань про мистецтво і дитячих книжок, які отримали престижні нагороди в Україні. Мистецький фокус Горобйова зосереджений на каліграфії й летерингу, тобто майстерності писати й складати літери, шрифти й тексти. Головна тема його робіт – інтроспекція, самопізнання. А сировиною для його робіт часто служать матеріали які мають свою історію і колись вже були у використанні. 

Серія “Трансформація” складається з робіт зроблених зі знайденого дерева, перша з них була створена з дошки, що залишилась після демонтажу барикади на лівому березі Києва. Так, маючи в собі ідею спротиву, матеріал змінює свою форму, щоб дати приклад переосмислення минулого і відповіді на нові виклики.  

Серія “Київ воєнний” поєднує каліграфію і колаж, фіксує мистецькі спостереження за Києвом від початку збройної агресії з боку росії. Але попри воєнний стан, блокпости, протитанкові їжаки, зруйновані ворогами будинки, місто є живим і яскравим, з чудовою природою і людьми, які не втратили гумору.

Закентій Горобйов народився у Луганську в 1984 році. З 2001 до 2006 року навчався у Луганському Національному педагогічному університеті ім.Т.Шевченка на кафедрі Дизайну за спеціальністю «Графічний дизайн». 

Має 15-річний стаж в професії графічного дизайнера. Спеціалізується на розробці айдентики, багатосторінкових видань, плакатів, летерингу і каліграфії. З 2013 року є графічним дизайнером Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва «BIRUCHIY».

Викладає в приватних навчальних закладах: КАМА, Apollо, Арт-і-Я. Загальні теми курсів, практичних занять та лекцій — летеринг, шрифт, композиція, символізм.

Живе та працює в Києві.

Нагороди:

2018 – Книжковий Арсенал. Переможець в номінації «Найкраща дитяча книжка» з книжкою «Мій Музей» (в команді HOOGA) 

2018 – Red Dot за проєкт «Парк корупції» (в команді HOOGA) 

2019 – Книжковий Арсенал. Переможець в номінації «Найкраща дитяча книжка» за книгу «Абобаль і Ябобаль»

2021 – переможець PROMAX EUROPEN у номінації найкращий лого для серіалу. лого для серіалу каналу ICTV «Козаки. Абсолютно брехлива історія»