fbpx

УРЕЧЕВЛЕННЯ / OBJECTIFIED. Ярослав Солоп

05.09.2019 - 22.09.2019

Навчання на дому. Вчитель Валентин Петрович
Навчання на дому. Вчитель Валентин Петрович

Dymchuk Gallery представляє цикл графічних робіт Ярослава Солопа УРЕЧЕВЛЕННЯ/OBJECTIFIED. До проекту увійшли серії “Енциклопедія дивовижних фактів” та “Навчання на дому”, в яких художник осмислює вплив міфу на соціальну та індивідуальну свідомість.

Міфологію найчастіше асоціюють із давніми переказами та фольклором, проте цей термін має значно ширше трактування. Наявність міфів є невід’ємною ознакою формування суспільства, а часто й рушієм його розвитку.


Ярослав Солоп звертається до концепції міфу Ролана Барта. У збірнику «Міфології» французький дослідник ототожнює явища повсякденної та популярної культури із ретрансляторами міфів, стверджуючи, що міфом може бути будь-що. Адже міф — це не конкретна ідея чи висловлювання; це система, у якій суспільно-політичні явища видають за природні. Слідом за Бартом художник обирає матеріали для свого дослідження серед впізнаваних повсякденних предметів і практик: періоду шкільного навчання та численних випадкових «фактів».


Використовуючи ідеї філософа, Ярослав Солоп розглядає міф у епоху новітніх технологій. Цифровий простір став сприятливим середовищем для міфотворення, зробивши доступною таку кількість інформації, яку фізично неможливо засвоїти. Адаптоване до зручного і швидкого споживання, повідомлення неуникно спотворює факти, події та наукові досягнення. У протистоянні цьому викривленню сучасна людина змушена ретельно перевіряти всі новини й факти. Адже міф сьогодні — частіше, ніж будь-коли — слугує засобом поширення пропаганди та дезінформації.


Ярослав Солоп (1979 р.), м. Сокиряни, Чернівецька область.
Художник, куратор, дослідник фотографії, живе та працює в Києві.
Навчався у Львівській національній академії мистецтв та Інституті FotoDepartament (Санкт-Петербург, Росія).
З 2010 року роботи художника представлені на групових та персональних виставках в Україні
та за кордоном.
У 2012 році захистив роботу на тему теорії і практики сучасної фотографії.