fbpx

“Сузір’я: Юрій Єгоров, Олександр Ройтбурд”

18.03.2015 - 17.05.2015

 

Сузір’я. Ю. Єгоров, О. Ройтбурд

18 березня – 17 травня

18 березня Dymchuk Gallery презентує новий проект під назвою «Сузір’я / Constellations». Проект складатиметься із серії виставок, у кожній з яких будуть представлені роботи двох художників – одного сучасного українського митця та одного представника так званого «одеського нонконформізму» 60-х – 80-х років.

Протягом 2015-16 років Dymchuk Gallery планує провести ряд виставок, на яких буде представлено живопис та графіку, скульптуру та об’єкти, а також архівні фотографії, фрагменти інтерв’ю та спогади художників та їхніх сучасників. Таким чином, галерея ініціює проект-дослідження, покликаний вибудувати певні взаємозв’язки між сучасними художниками та нонконформістами, основною задачею яких було продовження зруйнованої більшовиками модерністської традиції. Подібне «повернення» історії та відновлення втрачених зв’язків видається вельми актуальним та сучасним завданням. Особливо у ситуації, коли історія сучасного українського мистецтва продовжує побутувати у формі усного переказу та знаходиться у пошуках власних корінь та традицій.

Перша виставка з циклу «Сузір’я» презентує роботи двох видатних одеських художників – Юрія Єгорова та Олександра Ройтбурда та буде називатись «Сузір’я. Ю. Єгоров, О. Ройтбурд».

На виставці будуть представлені нові роботи Олександра Ройтбурда та близько десятка робіт одного з найяскравіших представників одеської школи, який не тільки створив власну естетику, але й сформулював теоретичні основи особливостей цієї живописної школи – Юрія Єгорова.

Крім того, на виставці можна буде ознайомитись з архівними інтерв’ю з Єгоровим та Ройтбурдом, спогадами О. Ройтбурда про Єгорова, а також іншими архівними матеріалами.

Юрія Єгорова та Олександра Ройтбурда, без перебільшення, можна назвати лідерами свого покоління, художниками, яким не тільки вдалось розвинути свою унікальну художню мову, але й вплинути на ціле покоління одеських митців. Саме тому констеляція робіт цих художників відкриває цикл виставок «Сузір’я».

DymchukArtPromotion вже декілька років працює з доволі широким, проте все ще мало дослідженим корпусом робіт «одеських конформістів».

В одеській NT-Art Gallery відбулись такі виставки як «‘Якими молодими ми були…’. Одеські художники-нонконформісти. 60-ті – 80-ті роки ХХ століття у зібраннях Фелікса Кохріхта та Анатолія Димчука» (2008), «Музика світу. О. Соколов, Ю. Єгоров, Є. Рахманін» (2012), «Бебеля, 19. Квартирні виставки» (2013) та ряд персональних виставок: Юрія Єгорова, Володимира Стрельникова, Валентина Хруща, Віктора Маринюка та ін.

У 2013 році спочатку в Мистецькому Арсеналі у Києві, а потім у Дніпропетровську та Одесі відбулась масштабна виставка «Одеська школа. Традиції та актуальність», декілька розділів якої були присвячені історії «одеського нонконформізму».

В той же час Dymchuk Gallery здійснила ряд проектів (персональних та групових виставок) з участю сучасних українських художників – Олександра Ройтбурда, Арсена Савадова, Василя Цаголова, Олега Тістола, Іллі Чичкана та ін.

Саме тому з’явилась ідея співставити художників двох різних поколінь – нонконформістів, які не були визнані державою, не мали можливості експонувати свої твори, були змушені емігрувати, а також сучасних художників, отримавши можливість експериментувати, вільних у своїх висловлюваннях. Вони працювали у різний час та ставили різні цілі перед собою. Найчастіше між ними неможливо знайти прямого зв’язку. Тому результат співставлення може бути вельми неочікуваним.