fbpx

Після блекауту. Сергій Кондратюк

14.04.2023 - 28.05.2023

Dymchuk Gallery представляє проєкт художника Сергія Кондратюка «Після блекауту», до якого увійшли роботи, створені у період з жовтня 2022 року, коли атаки на енергетичну інфраструктуру з боку росії призвели до регулярних аварійних відключень світла і звʼязку по всій Україні. Проєкт складається з живопису, графіки та скульптури. 

«Вечір 10 жовтня 2022» – так називається одна з робіт у цій серії міських пейзажів, бо саме у той день в Києві стався перший блекаут, який відкрив сезон знеструмлення. Художник звернув увагу на те, як виглядає місто майже без світла, і створив серію міських, зокрема подільських, пейзажів. Знайомі і щоденно минаємі вулиці змінились, але змінились й самі люди. Дуже скоро люди озброїлись ліхтарями, і світловідбиваючими браслетами, а біля кожної двері по вулицях почав гудіти генератор. Російські атаки на обʼєкти енергетики мали своєю метою занурити українське суспільство у темряву але і темрява не вічна. 

«З приходом весни, починаєш усвідомлювати що ми пережили цієї осені та зимою. Пережили “блекаут”, тепер зрозуміле нам слово, знаємо ціну. Дні почали зростати і вулиці Києва почали заливатися сонячним світлом, якого так не вистачало взимку, доводилось обходитись свічками та ліхтарями», – коментує автор. 

Сергій Кондратюк

Народився в 1988 році в місті Краснокутськ Харківської області.  

З 2005-2008 навчався у Харківському державному художньому училищі, потім навчався в Харківській державній академії дизайну та мистецтв на кафедрі живопису з 2010 по 2016 рр.

Живе в Києві, працює у творчій майстерні Київського інституту автоматики.