fbpx

MYPH. Миколаївська Молода Фотографія

20.10.2022 - 25.12.2022

Dymchuk Gallery за підтримки Українського Мистецького Фонду Екстреної Допомоги (UEAF), в рамках програми «Cultural Emergency Response» Фонду культури та розвитку Принца Клауса, представляє проект «MYPH» присвячений школі концептуальної і арт-фотографії, заснованої Сергієм Мельниченком у Миколаєві в 2018 році. З того часу школа перетворилася на велике ком’юніті, яке об’єднало учнів і випускників з усієї України та поза її межами. Після повномасштабного воєнного вторгнення в Україну, школа активно приймає участь у волонтерському русі та допомагає збирати кошти для потреб ЗСУ та на гуманітарну допомогу. На виставці будуть представлені роботи авторів школи, які були продані на початку війни, а кошти з продажу автори спрямували на боротьбу за перемогу.

Куратори виставки — Сергій Мельниченко і Максим Ковальчук.

Головною метою школи є розширення і збагачення розуміння сучасної фотографії. Основна місія школи — не лише навчання, а й допомога у просуванні та популяризації робіт випускників серед галерей, профільних видань та колекціонерів. Для цього було засноване MYPH COMMUNITY, що налічує понад 100 активних українських авторів, які живуть в Україні та за її кордонами. За чотири роки існування «MYPH» організував та взяв участь у понад 20 проєктах: виставках, фестивалях, ярмарках тощо, в Україні, Польщі, Італії, Франції, Австрії, Грузії, Угорщині. 

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 2022 року школа створила власну колекцію NFT. У ній — 333 фотографії, 50% коштів з продажу надсилаються на допомогу ЗСУ та постраждалим від війни. З перших днів війни Сергій Мельниченко також дуже активно матеріально допомагає ЗСУ, волонтерам та громадянам України, продавая свої фотографії та отримуючи фінансову допомогу від колег фотографів, галеристів та колекціонерів мистецтва зі всього світу. Наразі, станом на 1.08.2022, йому вдалося здійснити допомогу на суму 654.000 гривень. Але ця сума не враховує матеріальну допомогу, яку також змогли надати студенти школи від продажу їхніх фотографій, приблизно 100.000 грн.

Коротко про Сергія Мельниченка:

Народився в 1991 році в Миколаєві, Україна. Фотографією почав займатися в 2009 році. У 2018 році – засновник школи концептуальної та арт фотографії MYPH. За останні роки взяв участь у понад 150 персональних та групових виставках, ярмарках та фестивалях по всьому світу.

Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів у тому числі «Leica Oskar Barnack Award Newcomer» у 2017 році (Берлін), «Фотограф року» 2012, 2013 та 2016 років (Київ, Україна), «Золота камера» 2012 (Київ, Україна). Шорт-листи «Krakow Photomonth» у 2013 році та премії «Pinchuk Art Center» у 2015 році та ін.

Учасник «Paris Photo», «Volta Art Fair», «Photo L.A.», Photo Basel, Unseen fair.

Номінант на премію «Foam Paul Huf Award» у 2020 році.

З 2022 року роботи Сергія входить до фонду «Alexander Tutsek-Stiftung» – Мюнхен, Німеччина.

Відібраний до участі у платформі «FUTURES PHOTOGRAPHY» у 2022 році.

Твори Сергія знаходяться в приватних і публічних колекціях у США, Гонконзі, Україні, Польщі, Франції, Німеччині, Бельгії, Литві, Чехії, Японії,Нідерландах, Італії, Швейцарії, Великобританії, Норвегії та ін.