fbpx

Костянтин Скопцов “У центрі кола”

11.07.2014 - 07.08.2014

Персональна виставка Костянтина Скопцова

“У центрі кола”

11 липня – 7 серпня

Dymchuk Gallery продовжує традицію експонування робіт одеських художників (персональні виставки Вадима Грінберга, Олександра Ройтбурда, Ігоря Гусєва, Bondero) і представляє сольний проект Костянтина Скопцова. Одеський художник Костянтин Скопцов навряд чи добре знайомий київським любителям сучасного мистецтва, тим приємніше представити його хитромудрий, повний символів і посилань живопис і графіку. Костянтин Скопцов – вельми цікава постать одеського образотворчого мистецтва, причому у всіх сенсах. У жилах одесита тече російська, циганська, єврейська і навіть ассірійська кров, і ця «суміш» дає йому надзвичайну виживаність, з’єднану з тягою до божественного, прихованого. Професійно займаючись дзю -до, він також став учнем в’єтнамського майстра древнього бойового стилю Хуа Па Кім Ліен, і зараз є почесним членом асоціації бойових мистецтв В’єтнаму. У місті кажуть, що саме Костянтин, будучи ще молодим спортсменом, став моделлю для створення статуї Спартака перед однойменним одеським стадіоном. Світ його живопису і графіки як би неактуальний для сучасника. Сюжети навіяні стародавніми китайськими і японськими поетами, двовіршами їх геніальних літературних пошуків. Залишається загадкою, як Костянтин Скопцов наповнює чистий аркуш паперу або полотно снами, примарами, «фантомами», жахами, потойбічними світами далекого, незнайомого нам, часу.

«Скопцов – невигадано загадковий. Справжній у своїй нереальності. «Біда» в тому, що йому віриш, довіряєш його пошуку, який захоплює за собою і починає водити колами у вирі захоплюючого і тривожного. Це – непростий для розуміння автор. Однак і непросто протистояти магії його феєричного світу символів. Гіпнотична і гіпнотизуюча сконцентрованість, насиченість його робіт напружує якимось неймовірно врівноваженим, медитативним чином».

Тарас Кузьмов

 

 

Костянтин Скопцов народився 1958 році в Одесі. Являється представником «Паризької школи українського живопису» очолюваної Темістоклом Вірстою. Занесений в регістр «The Register of Artists of Russian Empire, USSR, Russian emigration, Russian Federation and the republics of former Soviet Union (XVIII – XXI centuries )» Artists Trade Union of Russia. Маніфестує стиль «Семантичний реалізм». Представник арт асоціації «Fenix» (Paris). Дійсний член Російсько- Італійської Академії «Ferrony». Дійсний член академії Nouvelle Academie Libre (Paris). Почесний член асоціації «Battle arts of Vietnam».