fbpx

“КОСМІЧНА ОДІССЕЯ”. ГРУПОВА ВИСТАВКА. МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ

[dg_proj_item PID =16 id =55 id_expo=40]

З 5 по 17 квітня 2011 року в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» відбувся Міжнародний тиждень сучасного мистецтва «Космічна Одіссея-2011», присвячений відзначенню 50-річчя однієї з найяскравіших подій ХХ століття – першого польоту людини в космос.

Проект “Космічна Одіссея 2011” узагальнює спроби людини-творця усвідомити своє місце у Всесвіті, упорядкувати хаос світобудови і розширити власні світоглядні межі, зазираючи у Майбутнє. Саме на противагу вічній категорії “хаосу” проект покликаний зосередитися на спробах людини логічно впорядкувати дійсність художніми засобами, тобто міфологізувати та естетизувати своє буття. Ідея проекту резонує із сентенцією Арістотеля про космос як “найграндіозніший твір мистецтва”. Проект апелює не лише до Людини у Всесвіті, а й до внутрішнього світу людини, тобто “мікрокосмосу”. Космос як міф, як універсум, як мрія, як політ, як передчуття, як інша реальність – учасникам проекту тема залишає широке поле для власних інтерпретацій і охоплює регістр від космогонічного до футурологічного.

Проект складався з робіт, які вже були створені сучасними українськими та іноземними художниками за останню чверть століття, а також представив нові художні роботи, що були створені спеціально до “Космічної Одіссеї 2011”. Окрім живопису і фото проект звертається до нових медіа, без яких неможливий процес розвитку сучасного мистецтва. У проекті були представлені різноманітні відео і лазерні проекції, кінетичні скульптури. Серед 130 учасників проекту – Павел Альтхамер, Юліус Попп, Жанн і Луїс Вілсон, група Roсhus Aust / Re-Load Futura, Алісія Фраміс, Іоанна Варжа, Олег Кулик, Єва Шлегель, Арсен Савадов, Ілля Чичкан, Сергій Братков, Олександр Гнилицький та ін.

Проект поєднав художню складову з науковими документами та дивовижними артефактами з профільних музеїв та наукових інституцій України.

Формат проекту передбачає насичену кінопрограму та численні освітні заходи, лекції, круглі столи, зустрічі з легендарними особистостями.

[/dg_proj_item]