fbpx

Катерина Берлова “ДЄТКА”

09.02.2017 - 20.03.2017

Катерина Берлова

Дєтка

9 лютого – 20 березня

9 лютого в 19.00 в Dymchuk Gallery відкриється персональна виставка «Дєтка» Катерини Берлової. На виставці будуть представлені серії відео і малюнків, створені художницею протягом останнього року.

Традиційному науковому сприйняттю світу, яке, безсумнівно, превалює в західному світі, художниця протиставляє інтуїтивне, чуттєве. Берлова вивчає світ, нібито він їй абсолютно незнайомий, занурюючись в навколишню дійсність і намагаючись таким чином розібратися в ній. Вона звертає увагу на непримітні деталі, фактуру, максимально активізує чуттєве сприйняття і в якийсь момент призводить до трансцендентного стану, який якраз і сприяє переживання подібного досвіду. При цьому потрібно зазначити, що, в якійсь мірі, для Берлової результат не настільки важливий як сам процес, в якому і полягає акт мистецтва.

Проект «Дєтка» задуманий як експеримент, а отже, в ньому немає заздалегідь заданих величин або вихідних положень про які потрібно знати глядачеві. Швидше навіть навпаки, перед переглядом виставки, слід прийняти позицію «незнання», утримання від звичних і вже готових значень оточуючих речей, щоб слідом за художницею досліджувати їх вперше. Досвідченому глядачеві подібний метод добре відомий завдяки феноменологічній традиції, але на відміну від останньої, художниця звертається до нього не для створення чистої мови опису речей, але використовує як ключ, що дозволяє уяві розкритися, спрацювати в повну силу, щоб придумати цей світ заново.

Катерина Берлова – молода українська художниця, працює з різними медіа сучасного мистецтва: відео, інсталяція, перформанс, живопис, скульптура. Закінчила Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука. У 2016 році була резиденткой студії The Royal Standard Gallery (Ліверпуль, Великобританія).