fbpx

Добре проторені зв’язки

10.04.2021 - 18.04.2021

У березні 2021 Dymchuk Gallery стане однією з локацій Міжнародного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays. Галерея представить виставку «Добре проторені зв’язки» – мультимедійний проект, який об’єднає роботи українських медіахудожників і науково-популярне кіно 60-х – 80-х років студії «Київнаукфільм».

Роботи «Київнаукфільму» позначені впливом кібернетики – амбіційного напрямку науки, який виник в середині ХХ століття. Об’єднавши технічні та гуманітарні дисципліни, кібернетика проклала шлях для розвитку сучасних технологій на зразок штучного інтелекту та нейромереж. 

В експозицію увійдуть далеко не найвідоміші фільми «Київнаукфільму», що умовно репрезентують майже 30-річний період роботи кіностудії: «Вічний пошук» (1967), «Микола Амосов» (1971), «Полонити завданням небувалим» (1982). Усі три стрічки — надзвичайно різні за формою та способом оповідання. 

Медіахудожники/-ці Photinus Studio, SVITER Art Group та Іван Світличний створюють тотальний мультимедійний проєкт, що певною мірою продовжує традиції й вектор пошуків науково-популярного кіно зазначеного періоду та осмислює власні засоби технічного виробництва. 

Проєкт «Добре проторені зв’язки» є частиною міждисциплінарної програми DOCU/СИНТЕЗ та відбувається в межах 18 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Кураторка виставки – Олександра Набієва.

Photinus studio — ініціатива художниці Лєри Полянськової, художників Макса Роботова та Івана Світличного й музиканта Георгія Потопальського. Створена як майстерня для експериментальних робіт із цифровими інструментами (звук, відео, програмування тощо), Photinus studio поступово розвинулася в художнє ком’юніті фахівців різних професій — художників, програмістів, інженерів, — об’єднаних інтересом до мистецтва нових медій.

Іван Світличний – художник, який працює з новими медіями, співзасновник експозиційного середовища Shukhliada та Photinus studio. З 2015 року — учасник міждисциплінарної культурної організації «Інституція нестабільних думок». Учасник українського павільйону 57-ї Венеційської бієнале, transmediale Vorspiel 2018 (Берлін), форуму Digital Cultures Festival 2019 (Варшава). Чотириразовий номінант на Премію PinchukArtCentre. Лауреат Премії Малевича 2018.

Артгрупа SVITER – дует Лєри Полянськової та Макса Роботова.

Основна практика художників — нові медії, тобто робота зі звуком, відео, цифровим мистецтвом. Лєра і Макс співзаснували Photinus studio та експозиційне середовище Shukhliada, а з 2015 року беруть участь у міждисциплінарній культурній організації «Інституція нестабільних думок». Учасники українського павільйону 57-ї Венеційської бієнале, transmediale Vorspiel 2018 (Берлін), форуму Digital Cultures Festival 2019 (Варшава).