fbpx

Артем Волокітін. Абстрактне світло

15.05.2021 - 27.06.2021

15 травня Dymchuk Gallery відкриває проект “Абстрактне світло” художника Артема Волокітіна. На виставці представлена серія живописних робіт та об’єкти. 

Вже тривалий час Артем Волокітін не звертається у своїй практиці до образу людини. Переломним моментом стали події Майдану та війни на Сході України – художник почав відображати власні тривоги у пейзажах, сповнених вибухів та феєрверків. Нова серія робіт Волокітіна візуально розвиває цю лінію: пейзажі відходять все далі від фігуративу, будуються на нюансах фактури та світлотіні. 

Проект “Абстрактне світло” досліджує природу світла та можливостей його сприйняття. Світло є необхідним елементом бачення людини – водночас, його надлишок засліплює і травмує. Для Волокітіна живопис виявляється способом примиритися з природою та оприявнити її властивості.  Художник зазначає: “Живописна техніка дозволяє створювати ілюзію сонячного світла, яке можна розглядати без захисних засобів. Контрасти і перехрещування променів, ритмічне повторення і туманності наповнюють собою площину полотна і змушують його вібрувати”.

Артем Волокітін народився у 1981 році у Есхарі (Харківська область). У 2005 році закінчив Харківську державну академію дизайну та мистецтв. У 2011 році став лауреатом головної премії PinchukArtPrize. В 2015 став учасником основної програми Венеційської бієнале. Учасник виставок в україні та за кордоном. Живе та працює у Харкові і Києві.