fbpx

Арсен Савадов. Лабораторія Орфея

31.05.2019 - 14.06.2019

31 травня – 14 червня 2019

Одеський музей західного і східного мистецтва

31 травня о 15:00 Одеський музей західного та східного мистецтва спільно з Dymchuk Gallery та NT-Art Gallery представляє живописні роботи Арсена Савадова. Виставка проходить у рамках фестивалю “Odessa classics”.

Роботи класика українського трансавангарду Арсена Савадова можна охарактеризувати як поєднання фігуративного живопису і сюрреалістичної абстракції. Його переповнені смислами і заповнені фігурами композиції завжди передбачають ексцентричну іконографію, де співіснують люди, тварини, гібридні форми і геометричні фігури.

Роботи Арсена Савадова – це завжди подорож, у якій художник пунктирно окреслює напрямок руху і «вводить» свого глядача в картину. Саме таку мандрівку музейними залами пропонує виставка “Лабораторія Орфея” – від образу до образу, від полотна до полотна. Постмодерний за формою, цей живопис пропонує множинність прочитань і конструює неоміфологію, в якій завжди є місце альтернативній реальності. Розміри полотен, що іноді сягають 5 метрів у довжину, перетворюють їх в tableau vivant – де переплітається фотографія і живопис, скульптура і театр, словом, здійснюється притаманна сучасному мистецтву «інтермедіальність», в якій Савадов, безумовно, неперевершений майстер.

Куратори: Анатолій Димчук, Катерина Міхєйцева

Арсен Савадов

Народився у 1962 році в родині художника-графіка Володимира Савадова;

У 1986 році закінчив Київський державний художній інститут (зараз – НАОМА);

Був учасником київської художньої групи «Паризька комуна»;

Брав участь у численних проектах в Україні та за кордоном, зокрема у Парижі, Лондоні, Нью-Йорку, Чикаго, Берліні, Венеції та ін.

Працює з живописом, фотографією та відео-артом;

Живе і працює в Києві.