fbpx

Антон Саєнко. Грязне

10.12.2020 - 31.01.2021

Антон Саєнко. Грязне, 2020. Фото
Антон Саєнко. Грязне, 2020. Фото

10 грудня Dymchuk Gallery представляє виставку Антона Саєнка “Грязне”. Проект є продовженням тривалих експериментів митця з художньою формою та його роздумів про автономність мистецтва.

Ядром виставки є протиставлення живопису та фотографії. З одного боку – монохромні полотна з нескінченними живописними нашаруваннями. З іншого – роботи, що розповідають про село Грязне, де художник провів дитинство. Разом вони фіксують межовий стан, в якому співіснують документальне і вигадане, інтелектуальне та емоційне, минуле і теперішнє.

Кожне полотно Антона Саєнка – це своєрідна лабораторія живопису. Під видимою поверхнею криється безліч пластів: пейзажів, начерків чи однобарвних шарів фарби. Відтак його живописні роботи не варто сприймати як завершені об’єкти, котрі щось зображають чи розповідають якусь історію. Вони завжди є процесом пошуку особливої візуальності, в якій не залишилося предметності чи малюнку – лише живопис як марево, що не піддається словесному опису. Такий тип живопису потребує занурення в тонкі нюанси, непомітні з першого погляду.

Натомість фотографія є тим, від чого художник відмовився в живописі, – документальним зображенням. Невипадковим є те, що він звернувся до відображення дійсності саме в рідному селищі. Повернення до зображення стає поверненням до витоків, до ґрунту, який свого часу його годував. Цю останню метафору художник робить буквальною, створюючи об’єкт із землі, привезеної з Грязного.

Водночас, тут ми знову не побачимо явних історій. Це радше відображення культурного стану, з яким митець ідентифікує себе та своє середовище: периферійного, блукаючого, непевного. 

За словами художника, йому цікаво віднаходити те, що нічого не означає і не символізує. Він пропонує глядачеві не прямолінійну розповідь, а суб’єктивне проживання моменту. У цьому випадку виставка – не підсумкове висловлювання, а радше три крапки в процесі нескінченних шукань.

Антон Саєнко

Народився 1989 року в місті Суми.

У 2019 році закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури.

Навчався на курсах Kyiv Academy of Media Arts та Method Fund.

У 2018 перебував на резиденції GaudePolonia (Польща).

Займається живописом, інсталяцією, фотографією, перформансом, ленд-артом.

Живе і працює в Києві.