«Сузір’я: Володимир Наумець / APL315»
19 листопада – 17 січня
19 листопада у Dymchuk Gallery відкривається друга виставка із серії «Сузір’я / Constellations», у рамках якої будуть представлені роботи одеських художників різних поколінь – Володимира Наумця та APL315.
Проект «Сузір’я / Constellations» задуманий як серія виставок, що порівнюють художні практики представників «одеського нонконформізму» 60-80-х років із практиками сучасних українських художників. Перша виставка із серії «Сузір’я» відбулась у Dymchuk Gallery у березні 2015 року, презентувавши роботи двох видатних одеських художників – Юрія Єгорова та Олександра Ройтбурда.
В історії одеського мистецтва останнього століття складно знайти двох художників, що одночасно є настільки схожими і відмінними один від одного. Володимир Наумець відомий, у першу чергу, своїми сміливими концептуальними перфомансами 70-80-х років минулого століття, а також формальними пошуками, які призвели до злиття абстрактного живопису із традиціями російського іконопису. APL315 – псевдонім або нікнейм, за яким ховається ентомолог за освітою, який послідовно та активно займається графіті, а також експериментує з традиційною технікою – полотно, олія.
Художні практики цих художників споріднює прагнення експериментувати, а також відмова від конвенційних обмежень, у яких необхідно позначати жанрову і стилістичну приналежність робіт. Відхід від фігуративного зображення, фактурність поверхні (чи це полотно, чи дерево або папір), експресивність, але водночас і виваженість зображення та мінімалістична палітра на додачу характеризують художній метод Наумця та APL315 і зближують їх. При цьому, світоглядно, APL315 та Наумець займають абсолютно різні позиції, перший – переймається соціальною проблематикою і висміюванням тотальної медіальності суспільства, другий – цілком зосереджений на «духовності» та екзистенціальних переживаннях індивіда.
Рішення співставити художні практики Володимира Наумця і APL315 продиктовано інтересом до формальної подібності робіт і можливості взаємодії різних картин світу, що представляють два покоління одеських художників. Результат такого співставлення непередбачуваний і багато в чому залежить від глядача.
Катерина Філюк
Володимир Наумець (1945) – художник, представник одеського нонконформізму. У 1959 році закінчив Одеську художню школу (у педагога М. Зайцева, зі співучнями В. Хрущом, В. Стрельниковим, Е. Серпіоновою), а у 1964 – Одеське художнє училище ім. М.Б. Грєкова, де вчився разом з В. Маринюком, Л. Ястреб, В. Цюпко, С. Сичовим. У 1964 році закінчив монументальний факультет МВХПУ імені Строганова (Росія). З 1976 – активний член творчого об’єднання “Міськком графіки” на Малій Грузинській (Москва). Учасник неофіційної виставки «Сучасне мистецтво з України» (Мюнхен – Лондон – Париж – Нью-Йорк) – 1979 рік. Твори знаходяться у музеях та приватних зібраннях України, Росії, Німеччини та ін. країн. З 1980 року живе та працює у Німеччині.
APL315 (1986) – художник, райтер. У 2008 році закінчив Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, факультет біології. Учасник міжнародних резиденцій (Сеул, Південна Корея) та виставок (Угорщина, Німеччина, Франція, Корея, Азербайджан, Польща). Як райтер активно працює з 2000 року, з 2006 року співпрацює з галереями і виставковими просторами. Живе та працює в Одесі, Україна.