Dymchuk Gallery представляє проєкт НЕМА/Є Вольта Агапєєва та Діми Толкачова, до якого увійшли роботи, що зʼявились, здебільшого, після повномасштабного вторгнення.
Графічні роботи Вольта, створені тушшю на папері та кальці, показують задимлені пустища й просвіти, наче сліди зруйнованих міст на Сході.
Фотографії Діми Толкачова фіксують пошкоджені кулями поверхні фасадів будівель, машин, інших обʼєктів міського простору міста Ірпеня і нагадують обличчя від яких стає моторошно. Цей феномен називається парейдолія — здатність свідомості бачити знайомі образи у випадкових обʼєктах.
Тематично проєкт зосереджений на відчутті розмитості часу, яке є наслідком війни що триває. Напівфантомні образи робіт вказують на цілком реальну проблему емоційного спустошення. Через метафоричні паралелі автори залишають простір для сподівань, що цей стан можна подолати.
На виставці представлена робота “Солерос”, створена Вольтом у 2021 році у Соледарі під час програми резиденцій “Заземлення”. Дві інші роботи, “Цілі зникли” та “Фантом”, створені у 2023 році спеціально для проекту НЕМА/Є. Діма Толкачов представить серії цифрових фотографій “Нові трави” – відзняті в Ірпені у травні 2022, і “Лиця” – створені протягом 2022 року.
нема/є
війна утворює пустоти: в поверхнях міста та в нас самих. але порожнеча ніколи не цілковита. адже відсутність — це завжди можливість нової присутності.
отвори від розривів бомб заселяють міста масками парейдолій, які помічаєш навколо частіше за знайомі обличчя. а нові трави проростають крізь діри від уламків, аби спіймати промені світла.
топографічні мапи стають слідами минулого – привидами вулиць, яких уже немає. вчора і сьогодні злились у вічнотриваюче тепер, а завтра розпливається примарою між нема і є.
ми віримо, що відбудуємо міста, але не знаємо як скоро відновляться емоційні попелища. відчуття майбутнього повертає лише надія в те, що усі пустирі оживуть, а порожнини, врешті-решт, заповняться. однак, від нас залежить чим саме: смутком за як було до чи радістю від як ніколи раніше.
про авторів:
Вольт Агапєєв
Мультидисциплінарний художник, народився 1989 року у Тернополі.
У 2012 закінчив навчання у Тернопільському Національному Педагогічному Університеті. Отримав додаткову освіту у Новій Художній Школі на курсі «Медіа-Арт для практиків» у 2013 році. А також закінчив курс «Графічний дизайн: мастерський» в SVC у 2016 році.
Багаторазовий учасник виставок та резиденційних програм в Україні та закордоном. Роботи представлені в приватних колекціях та знаходяться у публічних місцях Австрії, Словаччини, Німеччини та інших країн. Найчастіше працює із графікою, медіа артом та графіті. У своїх роботах художник звертає увагу на процес аморфізації кордонів між людською свідомістю, технікою та природою. Живе та працює в Києві.
Діма Толкачов
Народився у 1989 в місті Мала Виска на Кіровоградщині.
Навчався у Київському національному лінгвістичному університеті та School of Visual Communication. Працює з фотографією, яку використовує як матеріал для концептуальних проєктів. Експериментує із об’єктами та цифровими колажами.
Після 24 лютого сфокусувався на тому, як наслідки війни впливають на відчуття реальності та деконструює образи, які оприявлюють війну у цифрових медіа. Брав участь у групових виставках в Україні, Польщі, Німеччині, США. Публікувався у журналах 5.6, EEP Berlin, HOPE, The Information Front, Solomiya. Живе та працює в Києві.