Dymchuk Gallery представляє виставку «Колекція. Василь Цаголов», що продовжує серію подій присвячених 10-й річниці галереї. До експозиції виставки увійшли живописні роботи Василя Цаголова з проєктів «У страху великі очі», «Лебедине озеро», «Привид революції» та інші.
Василь Цаголов (нар. 1957) — український художник, перформер. Народився у місті Дигорі у Північній Осетії. Представник нової української хвилі, учасник артистичного сквоту Паркомуна, один з піонерів українського відеоарту та перформансу. Живе та працює в Києві.
Впізнаваним елементом живопису Цаголова є біле тло полотна, що проглядається крізь шпарини малюнку. Подібний хід митець використовує щоб створити ефект «дихаючої», легкої роботи.
Серія «Лебедине озеро» складається з робіт створених впродовж 2007-2013 років Цаголовим у різних медіа: живопис, інсталяція, скульптура. Лейтмотивом серії є образ балерини з вибухівкою. Тлом для танцівниць слугує живописний мирний пейзаж, що контрастуючи, звертає увагу на відчуття небезпеки у повсякденному житті.
Тема балету неодноразово з’являється у роботах сучасних українських митців ще з кінця 1980-х років. Художники апелюють до даного образу як символу небезпеки й лицемірства. Балет залишався та досі слугує одним із найвизначніших «експортних продуктів» й символів радянської, а нині загарбницької російської культури. До цієї теми звертався у своїх роботах й Арсен Савадов, зокрема у серії «Донбас-Шоколад», частина якої була представлена у попередній виставці проєкту «Колекція».
Серія «У страху великі очі» (2010-2011) включає ряд портретних і жанрових композицій, об’єднаних ідеєю страху, яка поширюється світом внаслідок актів насилля й тероризму. У роботах проєкту автор буквально зображує прислів’я «У страху очі великі» акцентуючи увагу на неприродньо великих очах персонажів картин. В експозиції проєкту з даної серії представлено роботу «Муха», з якою утворюють умовний діалог два форматні полотна з емоційними портретами Анатолія Димчука.
Також у рамках виставки «Колекція. Василь Цаголов» можливо побачити живописні інтер’єри та роботу з проєкту «Привид революції», що було експоновано у 2013 році в Dymchuk Gallery та презентовано галереєю на міжнародній ярмарці Volta 10 у Базелі, Швейцарія.
–
Ідейно Dymchuk Gallery була заснована Анатолієм Димчуком ще у 2008 році. Кілька років поспіль команда галереї ініціювала та реалізовувала проєкти на різноманітних майданчиках в Києві та Одесі. Згодом, у 2013 році, в галереї з’явилось власне приміщення в Києві за адресою вул. Ярославська, 21. Цього року, деякі роботи з мистецької збірки Dymchuk Gallery можливо буде побачити наживо у рамках проєкту «Колекція» — серії подій присвячених 10-й річниці галереї.